Polštáře, deky nebo závěsy zútulní každou místnost

Polštáře, deky nebo závěsy zútulní každou místnost

Na to, abychom se v interiéru cítili příjemně nestačí investovat pouze do kvalitního nábytku. Ten pravý pocit pohodlí a hřejivého domova dodávají místnostem zejména textilie. Kromě toho, že plní také praktickou funkci, právě díky polštářem, dekám nebo závěsům bude působit váš pokoj opravdu útulně.

Pokud hledáte způsob jak rychle a s poměrně nízkými investicemi zútulnit jakoukoliv místnost, každý bytový architekt by vám zajisté poradil, abyste vsadili na textilie. Je jen na vás jaký materiál, barevnost či design si vyberete. Samozřejmě, při rozhodování vycházejte z celkového stylu interiéru.
Mezi nejoblíbenější doplňky patří jistě polštáře. Jsou měkoučké, pohodlné a jejich design, díky široké dostupnosti povlečení, můžete kdykoliv měnit. Nejlépe vyniknou na pohovce a křesle, ale v případě pevnějších potahových materiálů výborně poslouží také jako příležitostní taburetka. Zkusit můžete třeba polštáře v příbuzném barevném tónu, kontrastní kombinace nebo polštáře, které spojuje jednotný, například oblíbený rostlinný motiv.
Neméně stylové jsou i různé deky nebo přehozy, které oceníte zejména během chladnějších zimních večerů. Kromě toho  také spolehlivě ochrání čalounění vaší pohovky. Nejoblíbenější jsou samozřejmě kvalitní vlněné deky, ale také cenově přijatelnější výrobky z flísu nebo mikroplyše. Velký comeback zaznamenávají  zejéna různé pletené deky, které se hodí k trendy skandinávskému, venkovskému a také boho stylu.
Zapomenout netřeba ani na závěsy. Právě díky nim se vyhnete nepříjemnému pocitu chladu od oken, ostrému slunečnímu světlu nebo zvědavým pohledům kolemjdoucích. A nejen to, závěsy v kombinaci s vkusnou garnýží mohou výborně podtrhnout stylové ladění každého interiéru. Vybrat si můžete jemné a lehounké jako vánek, nebo nápaditější vzorované a neprůhledné gobelínové nebo luxusnější sametové závěsy.
Rada na závěr
Zkuste využít svetry, které už vyšly z módy a vyrobte si z nich stylové hygge povlaky na polštáře. Podobně můžete recyklovat také košile, které nenosíte a dát tak starým a nepotřebným věcem novou šanci.
Více produktů z kategorie Záclony a závěsy najdete v našem katalogu.