Internetový magazín ze světa nábytku

Vintage nábytek se vrací do módy

12. 1. 2023

Stejně jako je v posledních letech čím dál oblíbenější retro a lidé si s chutí pořizují výrobky připomínající jim jejich mládí (obvykle 60. až 80. léta), tak do módy opět přichází i vintage styl.

Rokoko a nábytek, který zná celý svět

30. 12. 2022

Rokoko překypovalo zdobeným nábytkem, který dnes můžete vidět především na zámcích a ve sbírce nejednoho muzea. Čím se vyznačovalo a jak nábytek vypadal?

Nejznámější designové výstavy z celého světa

30. 12. 2022

Sami tvoříte a navrhujete a chcete posbírat inspirací nebo je design vaším koníčkem a neunikne vám žádná výstava? Mrkněte s námi na několik tip, které výstavy navštívit.

Materiály používané pro moderní pohovky

30. 12. 2022

Pohovka. Nábytek, bez kterého se neobejde téměř žádná domácnost. Ať už hledáte inspiraci pro nový byt nebo potřebujete vybrat vhodný materiál pro obydlí s kočkou nebo pejskem, tady jste správně.

Vasilij Kandinskij a Bauhaus

30. 12. 2022

Vasilij Kandiskij. Známý malíř, jehož práce můžete stále vidět na nejedné světové výstavě. věděli jste, že se zasloužil také o rozvoj Bauhausu? Pokud ne, dnes to s námi napravíte.

Bauhaus: design, který nestárne

30. 12. 2022

Bauhaus byl německý architektonický a designový fenomén, který změnil tvář moderního umění a průmyslu. Jeho ikonické návrhy a filozofie jsou dodnes respektovány a ctěny po celém světě.